| User | fridriksa |
| Upload Date | March 24 2026 07:10 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.4 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3455 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3095
444.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3045
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3393
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3263
75.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3284
44.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4086
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3126
250.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2951
91.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5581
167.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3469
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3517
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3898
299.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3528
103.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4128
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2717
2.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3003
95.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8557 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6606
948.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9442
56.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9015
184.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8479
195.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9649
130.9 images/sec |
|
|
Clang
|
11087
54.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3596
287.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9179
284.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9926
297.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9258
38.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10710
333.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8439
648.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9505
278.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9233
91.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9024
8.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8866
280.7 Kpixels/sec |