| User | mkrish3 |
| Upload Date | March 24 2026 06:41 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.2 (Build 25D2140) |
| Model | Mac17,5 |
| Model ID | Mac17,5 |
| Motherboard | Mac17,5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | Apple A18 Pro |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Single-Core Score | 2573 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2107
302.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2796
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3247
66.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1856
42.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2467
33.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3383
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2910
233.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2845
88.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4497
134.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2854
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1473
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3003
230.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2935
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2820
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1433
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1561
49.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6339 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1720
247.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7416
44.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8295
169.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6031
139.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7754
105.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4263
21.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3317
265.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6973
216.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9070
271.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8814
36.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9835
306.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8833
679.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9434
276.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4611
45.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9034
8.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9169
290.3 Kpixels/sec |