| User | TwoHorus |
| Upload Date | March 24 2026 06:33 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E26 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B650-S WIFI (MS-7E26) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5206 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2745 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2733
392.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2061
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2644
54.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2594
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2710
36.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2361
11.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2743
219.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2685
83.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3197
95.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3944
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3225
100.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2853
219.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3296
96.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3317
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2118
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2568
81.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9149 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4522
649.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8208
49.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7484
153.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8184
188.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10678
144.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8650
42.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3577
286.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10744
332.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10760
322.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13705
56.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13767
428.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13302
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13370
392.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9457
93.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14220
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12755
403.8 Kpixels/sec |