| User | TwoHorus |
| Upload Date | March 24 2026 05:53 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E26 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B650-S WIFI (MS-7E26) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5220 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3011 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2867
411.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2762
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3063
62.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2661
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2739
37.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2102
10.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3015
241.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2794
86.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3308
99.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4239
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3517
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3559
273.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3520
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3397
33.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2628
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3578
113.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17022 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11018
1.55 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19751
119.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15616
319.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20570
474.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22974
311.8 images/sec |
|
|
Clang
|
27123
133.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3933
315.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26416
818.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13688
409.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20554
85.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21894
681.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22192
1.71 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17274
506.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11712
116.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30522
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17450
552.5 Kpixels/sec |