| User | JaniV |
| Upload Date | March 24 2026 05:10 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (a) (Build 25D771280a) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3802 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3283
471.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3345
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3747
76.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3519
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3561
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4355
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3461
277.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3265
101.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5827
174.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3814
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4110
127.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4456
342.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4353
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4205
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2998
2.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3541
112.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15378 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10808
1.52 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15435
93.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17358
355.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17221
397.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18652
253.1 images/sec |
|
|
Clang
|
24138
118.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4589
367.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19089
591.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15155
453.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16380
67.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20710
644.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14753
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18650
547.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14236
141.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18509
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16491
522.1 Kpixels/sec |