| User | facu2 |
| Upload Date | March 24 2026 05:05 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82JQ |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Legion Balance Mode |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4240 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3186 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1806 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1930
277.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1634
9.84 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1774
36.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1809
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1670
22.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1696
8.35 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1777
142.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1873
58.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1012
30.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2388
9.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2573
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1795
138.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2144
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2258
22.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1728
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2005
63.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7071 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3655
524.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8720
52.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5112
104.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8279
190.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8595
116.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13581
66.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2380
190.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15309
474.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2998
89.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6828
28.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8814
274.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10260
788.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8646
253.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4524
44.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17706
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8080
255.8 Kpixels/sec |