| User | arnon505 |
| Upload Date | March 24 2026 04:40 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3.1 |
| Model | iPhone 14 |
| Model ID | iPhone14,7 |
| Motherboard | D27AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.58 GB |
| Single-Core Score | 2188 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2154
309.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2379
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2168
44.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2248
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1945
26.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2768
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1996
159.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2025
62.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1811
54.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1815
7.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2655
82.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2669
205.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2276
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2741
27.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1733
1.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2144
67.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5528 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4700
675.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7280
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6022
123.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5928
136.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6005
81.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7839
38.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2252
180.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6248
193.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4396
131.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4995
20.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7600
236.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5887
452.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5926
173.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5337
53.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6026
5.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5747
182.0 Kpixels/sec |