| User | TwoHorus |
| Upload Date | March 24 2026 04:24 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E26 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B650-S WIFI (MS-7E26) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7500F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5045 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5992 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2356 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2368
340.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2035
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2375
48.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2087
48.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2329
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2222
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2254
180.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2228
69.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2446
73.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2957
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2795
87.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2444
187.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2629
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2825
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2004
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2346
74.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10374 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7352
1.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10486
63.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10468
214.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10787
248.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13488
183.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13830
68.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3062
245.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13004
402.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9617
287.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14318
59.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13834
430.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11439
879.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12213
358.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9726
96.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13255
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11605
367.4 Kpixels/sec |