| Upload Date | March 24 2026 04:17 PM |
| Views | 69 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS Zenbook A16 UX3607OA_00061504C |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3607OA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X2 Elite Extreme - X2E96100 - Qualcomm Oryon(TM) CPU |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 2 Revision 201 |
| Base Frequency | 4.45 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 3847 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3296
473.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2954
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4440
90.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3786
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3745
50.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4175
20.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3306
264.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3345
103.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5681
170.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4217
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3944
122.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3913
300.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4251
124.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4580
45.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3080
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3915
124.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21931 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13919
1.95 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21887
131.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26408
540.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26507
611.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
29807
404.5 images/sec |
|
|
Clang
|
45489
224.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3908
312.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33737
1.02 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
17154
513.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18473
76.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
29690
923.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17511
1.35 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
26215
769.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19748
195.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39871
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
28658
907.4 Kpixels/sec |