| User | waouif |
| Upload Date | March 24 2026 03:45 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | B550M Pro SE |
| Motherboard | ASRock B550M Pro SE |
| Power Plan | FRAMESYNC Labs Boost |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1861 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1988
285.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1607
9.68 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1949
39.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1820
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1646
22.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1809
8.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1920
153.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1863
57.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1022
30.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2340
9.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2437
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1988
152.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2176
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2515
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1862
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2066
65.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8063 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5004
718.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9125
55.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7152
146.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10375
239.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9781
132.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12488
61.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2551
204.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13589
421.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3623
108.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9805
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10995
342.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9880
759.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8563
251.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6334
62.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16429
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10161
321.7 Kpixels/sec |