| User | KrivenkoMichael |
| Upload Date | March 24 2026 03:38 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows Server 2019 Datacenter (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. J1900N-D3V |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Celeron J1900 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 55 Stepping 8 |
| Base Frequency | 2.01 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 2405 MHz |
| Package | Socket 1170 BGA |
| Codename | Bay Trail-D |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 24.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1332 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
202
28.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
534
3.22 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
322
6.60 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
390
8.99 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
73
0.99 images/sec |
|
|
Clang
|
307
1.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
256
20.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
312
9.68 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17
0.52 images/sec |
|
|
Background Blur
|
109
0.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
247
7.70 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
194
14.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
211
6.19 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
107
1.06 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
243
235.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
92
2.91 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 572 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
430
61.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1460
8.79 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
997
20.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1336
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
283
3.85 images/sec |
|
|
Clang
|
1110
5.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
315
25.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1219
37.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
66
1.99 images/sec |
|
|
Background Blur
|
392
1.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
909
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
610
46.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
734
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
368
3.66 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
960
929.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
351
11.1 Kpixels/sec |