| User | anurag29 |
| Upload Date | March 24 2026 03:37 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro Insider Preview (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Laptop 5 |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Laptop 5 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1265U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.83 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2006 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2060
295.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2029
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2285
46.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1937
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1800
24.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1826
9.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1708
136.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1629
50.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2225
66.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2285
9.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2359
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1444
111.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2043
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2811
27.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2254
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2093
66.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4787 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1929
277.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4711
28.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7142
146.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4352
100.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4048
54.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3024
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1308
104.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10407
322.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5350
160.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7803
32.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10983
341.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4672
359.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5733
168.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5047
50.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8662
8.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6279
198.8 Kpixels/sec |