| User | Alexandros444 |
| Upload Date | March 24 2026 03:30 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. RAMPAGE V EXTREME |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-5820K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.26 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3556 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 15.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 2120 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1076 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
991
142.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1278
7.70 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1302
26.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1222
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
958
13.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1232
6.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1157
92.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1260
39.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
458
13.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1428
5.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1499
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
785
60.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
988
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1201
11.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
999
966.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1100
34.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5335 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3375
484.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7493
45.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6343
129.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7320
168.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5718
77.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7743
38.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1391
111.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8494
263.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2304
68.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6216
25.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8436
262.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5028
386.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5802
170.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5903
58.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7877
7.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6397
202.5 Kpixels/sec |