| User | Alexandros444 |
| Upload Date | March 24 2026 03:26 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B850M EAGLE WIFI6E |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B850M EAGLE WIFI6E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5023 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6386 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2681 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2775
398.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2826
17.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2784
57.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2419
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2459
33.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2594
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2400
192.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2421
75.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2460
73.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3076
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3240
100.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3081
236.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2857
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3189
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2274
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2765
87.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13778 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11860
1.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15807
95.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15115
309.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13627
314.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16382
222.3 images/sec |
|
|
Clang
|
18389
90.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3235
259.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17241
534.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12140
363.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17776
73.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20092
625.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15913
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15985
469.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12490
123.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17884
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15203
481.4 Kpixels/sec |