| User | JR08 |
| Upload Date | March 24 2026 03:21 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Acer Swift SFX14-72G |
| Motherboard | MTL EQB_MTH |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 155H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4789 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.44 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2299 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2173
312.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2004
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2352
48.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2341
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2236
30.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2176
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2351
188.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2331
72.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2222
66.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2806
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2730
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2019
155.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2300
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2508
24.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2170
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2459
77.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11854 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8039
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14106
85.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16039
328.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13820
318.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11055
150.0 images/sec |
|
|
Clang
|
16835
82.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2829
226.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18063
559.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8103
242.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10791
44.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18739
583.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12031
925.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11768
345.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12482
123.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21367
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15116
478.6 Kpixels/sec |