| User | liebigke |
| Upload Date | March 24 2026 03:20 PM |
| Views | 7 |
| Notes | "Kleines" leeres Thinkpad |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20UES0VS01 |
| Motherboard | LENOVO 20UES0VS01 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 96 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2490 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.23 GB |
| Transfer Rate | 3186 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1128 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1620
232.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1514
9.12 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
792
16.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1111
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1091
14.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1029
5.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1126
90.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1552
48.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
503
15.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1577
6.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1280
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1148
88.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1235
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1183
11.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
972
940.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1133
35.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4487 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2876
413.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5650
34.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3572
73.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6410
147.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5186
70.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8260
40.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1333
106.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8896
275.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2141
64.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4809
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5989
186.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4037
310.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4258
124.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3534
35.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9700
9.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5131
162.5 Kpixels/sec |