| User | liebigke |
| Upload Date | March 24 2026 03:07 PM |
| Views | 8 |
| Notes | Größerer leerer Thinkpad |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21HH007SGE |
| Motherboard | LENOVO 21HH007SGE |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1355U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.68 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1245 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1215
174.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1153
6.95 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1321
27.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1233
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1273
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1163
5.73 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1178
94.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1200
37.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1180
35.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1601
6.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1504
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
971
74.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1180
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1552
15.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1189
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1291
40.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3752 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2760
396.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5356
32.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5430
111.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5115
118.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4554
61.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4750
23.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1046
83.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4632
143.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2278
68.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2911
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4984
155.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3668
282.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3734
109.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3884
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5970
5.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4102
129.9 Kpixels/sec |