| User | NabHirwani |
| Upload Date | March 24 2026 02:33 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 3660 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PRR48 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900 |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4388 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2884 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2824
405.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2753
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2682
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2721
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2806
38.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2805
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2715
217.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2848
88.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2909
87.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3792
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3237
100.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2805
215.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2747
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3328
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2708
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3080
97.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18856 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10134
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24153
145.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20323
416.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22366
515.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24726
335.6 images/sec |
|
|
Clang
|
38355
188.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3669
293.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36734
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
9870
295.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17491
72.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25172
783.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22501
1.73 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18644
547.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14618
145.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45203
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20947
663.2 Kpixels/sec |