| User | tanlm |
| Upload Date | March 07 2026 05:45 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR PGT-AN00 |
| Model ID | HONOR PGT-AN00 |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM SM8550 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.96 GB |
| Single-Core Score | 1891 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1687
242.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1684
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2388
48.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2185
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1849
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2372
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1808
144.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1851
57.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1907
57.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1686
6.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2196
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1554
119.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1917
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1793
17.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1534
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1861
58.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4916 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3516
504.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5599
33.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6772
138.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7000
161.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5237
71.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6668
32.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2072
165.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6327
196.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3988
119.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3895
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6693
208.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3738
287.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4949
145.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4410
43.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5545
5.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5734
181.6 Kpixels/sec |