| Upload Date | March 07 2026 04:39 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2690 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2639
379.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2604
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2753
56.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2646
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2449
33.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3405
16.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2482
198.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2506
77.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2310
69.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2275
9.41 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2953
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3255
250.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3088
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3299
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2210
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2791
88.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12642
1.77 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16303
98.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18047
369.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16713
385.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17856
242.3 images/sec |
|
|
Clang
|
26294
129.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3426
274.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20356
630.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12490
373.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13355
55.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19454
605.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15737
1.21 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20054
588.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13790
136.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19416
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18014
570.4 Kpixels/sec |