| Upload Date | March 07 2026 04:36 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S9310 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 3131 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2909
417.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2720
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3261
66.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3292
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3147
42.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3954
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2217
177.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3006
93.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3363
100.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2760
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3174
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3496
268.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3801
111.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3919
38.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2871
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3001
95.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8816 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7124
1023.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10897
65.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9717
198.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11500
265.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11458
155.5 images/sec |
|
|
Clang
|
16038
79.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2297
184.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12569
389.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5639
168.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5867
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10476
326.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9788
752.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9317
273.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8973
89.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12237
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9185
290.8 Kpixels/sec |