| User | TechnoCat |
| Upload Date | March 07 2026 04:12 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. Prestige 14 Flip AI+ D3MTG |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-14T2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra X7 358H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 204 Stepping 2 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4750 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.52 GB |
| Single-Core Score | 2912 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2673
383.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2603
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3212
65.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2835
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2795
37.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2868
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3314
265.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2773
85.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2747
82.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3198
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3380
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2862
220.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3028
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3027
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2575
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3069
97.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12107 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8508
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14147
85.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15724
321.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14694
338.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13208
179.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16279
80.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3884
311.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15799
489.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8682
259.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10755
44.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17297
538.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13314
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12607
369.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11420
113.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17049
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14121
447.1 Kpixels/sec |