| User | zedmanauk |
| Upload Date | March 07 2026 04:09 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | JUXIESHI X99 PR8 |
| Motherboard | JUXIESHI X99 PR8 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2666 v3 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 3491 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 256 KB x 10 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1862 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1062 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
931
133.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1025
6.17 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1074
22.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1099
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
884
12.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1228
6.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1181
94.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1186
36.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
426
12.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1372
5.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1634
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1042
80.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1176
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1311
13.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1144
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1282
40.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5688 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2779
399.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7989
48.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5086
104.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6651
153.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6229
84.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11160
55.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1469
117.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11454
354.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2143
64.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6738
27.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7795
242.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7631
586.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6570
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4406
43.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13849
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6752
213.8 Kpixels/sec |