| User | pmivehchi |
| Upload Date | March 07 2026 03:39 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3957 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3227
463.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3274
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4054
83.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3600
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3558
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4524
22.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3835
307.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3435
106.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5961
178.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4225
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4119
128.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4450
342.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4721
138.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4393
43.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3435
3.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3681
116.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14201 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10702
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14261
85.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16422
336.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15651
360.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17098
232.0 images/sec |
|
|
Clang
|
21504
105.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5096
408.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17306
536.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12610
377.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14251
59.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17445
542.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11850
911.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16899
495.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15229
151.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18170
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14661
464.2 Kpixels/sec |