| User | pmivehchi |
| Upload Date | March 07 2026 03:28 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 3999 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3309
475.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3355
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4112
84.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3664
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3578
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4563
22.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3832
306.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3482
107.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5980
179.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4281
17.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4170
129.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4690
360.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4746
139.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4308
42.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3421
3.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3636
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12877 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5118
734.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11978
72.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15611
319.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14430
332.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15909
215.9 images/sec |
|
|
Clang
|
18710
92.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4774
382.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16925
524.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15720
470.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13181
54.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17234
536.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11604
892.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15810
463.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13290
131.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16062
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16228
513.8 Kpixels/sec |