| User | deebak |
| Upload Date | March 07 2026 03:14 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3778 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3274
470.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3352
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3689
75.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3494
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3567
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4341
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3473
278.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3283
101.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5387
161.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3833
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4076
126.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4455
342.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4359
127.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4205
41.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3014
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3570
113.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15180 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10633
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14559
87.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16691
341.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17000
392.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18556
251.8 images/sec |
|
|
Clang
|
24118
118.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4604
368.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18884
585.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14973
448.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16468
68.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20446
636.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14639
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18247
535.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14051
139.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18563
18.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16644
527.0 Kpixels/sec |