| Upload Date | March 07 2026 02:57 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948U |
| Model ID | samsung SM-S948U |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3269 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1841
264.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2134
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3168
64.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2926
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3188
43.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4352
21.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3067
245.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3198
99.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5530
165.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3300
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3822
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3689
283.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3842
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3974
39.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3025
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3520
111.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10558 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6847
983.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11564
69.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12267
251.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12380
285.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13179
178.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16392
80.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2841
227.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13089
405.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11239
336.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9765
40.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14129
439.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11130
855.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11301
331.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9292
92.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14014
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11643
368.6 Kpixels/sec |