| Upload Date | March 07 2026 02:56 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3.1 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2284 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2964
425.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2867
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2992
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2951
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
64
0.86 images/sec |
|
|
Clang
|
3725
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2807
224.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2791
86.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2489
74.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2650
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3484
108.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3686
283.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3323
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3759
37.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2519
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2986
94.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7574 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6406
920.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9260
55.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8352
171.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7759
178.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8305
112.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10748
52.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3222
258.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8492
263.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6012
179.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6536
27.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10155
316.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8221
632.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8442
247.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7867
78.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8326
8.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8129
257.4 Kpixels/sec |