| Upload Date | March 07 2026 01:32 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948U1 |
| Model ID | samsung SM-S948U1 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3578 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2765
397.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2851
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3667
75.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3537
81.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3536
48.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4308
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3065
245.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3226
100.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5644
168.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3329
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3851
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3719
286.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4023
118.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4127
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3096
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3543
112.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10712 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7092
1018.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11441
68.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12405
254.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11679
269.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13651
185.3 images/sec |
|
|
Clang
|
17259
85.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3650
292.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13493
418.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11542
345.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9867
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14380
447.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10674
820.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11384
334.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7032
69.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14621
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11594
367.1 Kpixels/sec |