| Upload Date | March 07 2026 01:26 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3881 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3389
486.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3357
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3831
78.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3650
84.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3652
49.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4463
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3589
287.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3406
105.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5805
173.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3945
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4104
127.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4417
339.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4471
131.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4141
41.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3129
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3600
114.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14917 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10274
1.44 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14669
88.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16253
332.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16327
376.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18247
247.6 images/sec |
|
|
Clang
|
23016
113.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4666
373.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18714
579.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14730
440.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16082
66.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20213
629.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14266
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17885
524.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14032
139.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18183
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16599
525.6 Kpixels/sec |