| Upload Date | March 07 2026 01:24 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A19 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3401
488.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3425
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3967
81.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3544
81.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3516
47.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4506
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3396
271.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3161
97.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5847
175.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3691
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3839
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4590
352.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3943
115.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4442
44.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3133
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3420
108.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9856 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8768
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11175
67.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11221
229.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9472
218.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10542
143.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13413
66.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4042
323.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10061
311.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10986
328.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9715
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11580
360.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10588
814.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10890
319.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10692
106.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10320
9.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9577
303.2 Kpixels/sec |