| User | nbritton |
| Upload Date | March 07 2026 01:09 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3 (Build 25D125) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Xeon(R) Platinum 8270CL CPU @ 2.70GHz |
| Topology | 1 Processor, 26 Cores, 52 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 7 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 26 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 26 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 26 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 26 |
| L3 Cache | 35.8 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 96.00 GB |
| Transfer Rate | 2933 MT/s |
| Type | DDR4 |
| Single-Core Score | 1295 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1261
181.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1543
9.30 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1274
26.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1424
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1070
14.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1520
7.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1250
100.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1237
38.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
622
18.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1939
8.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1684
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1293
99.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1374
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1379
13.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1154
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1619
51.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11074 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4764
684.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
16350
98.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16655
341.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13695
315.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15694
213.0 images/sec |
|
|
Clang
|
32825
161.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1505
120.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23410
725.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5466
163.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7289
30.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20995
653.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7336
564.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12690
372.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4037
40.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29386
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20094
636.2 Kpixels/sec |