| User | DPOUND |
| Upload Date | March 07 2026 12:28 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | Mac Studio (2023) |
| Model ID | Mac14,13 |
| Motherboard | Mac14,13 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2703 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2619
376.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2684
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2717
55.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2607
60.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2415
32.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3390
16.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2605
208.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2523
78.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2327
69.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2400
9.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3071
95.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3371
259.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2984
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3214
31.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2176
2.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2755
87.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15294 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12723
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16701
100.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18197
372.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15975
368.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18456
250.5 images/sec |
|
|
Clang
|
26203
129.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3507
280.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20688
641.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12721
380.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13176
54.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19418
604.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15621
1.20 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20240
593.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13571
134.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19713
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18819
595.9 Kpixels/sec |