| User | DPOUND |
| Upload Date | March 07 2026 12:17 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | Mac Studio (2023) |
| Model ID | Mac14,13 |
| Motherboard | Mac14,13 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2675 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2613
375.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2575
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2681
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2570
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2338
31.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3290
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2528
202.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2483
76.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2338
70.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2393
9.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3195
99.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3327
255.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3110
91.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3286
32.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2118
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2725
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14713 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12426
1.74 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16031
96.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18265
373.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16635
383.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18078
245.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23822
117.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3390
271.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19971
618.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12243
366.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10462
43.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19478
606.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14554
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18925
555.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13265
131.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19502
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18381
582.0 Kpixels/sec |