| Upload Date | March 06 2026 11:37 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | MacBook Air (2022) |
| Model ID | Mac14,2 |
| Motherboard | Mac14,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M2 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2438
350.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2461
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2535
51.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2553
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2328
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3173
15.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2523
202.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2444
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2316
69.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2340
9.69 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3042
94.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3014
231.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2831
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3144
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2084
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2764
87.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9975 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7762
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10331
62.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11285
231.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12048
277.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11503
156.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15985
78.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3285
263.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12172
377.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8111
242.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9879
40.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12938
402.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10642
818.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12049
353.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8893
88.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11294
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10769
341.0 Kpixels/sec |