| Upload Date | March 06 2026 11:13 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948N |
| Model ID | samsung SM-S948N |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3676 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2991
429.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2941
17.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3879
79.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4023
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3574
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4402
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3110
249.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3268
101.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5712
170.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3369
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3843
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3767
289.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4026
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4056
40.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3098
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3562
112.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10838 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7001
1005.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11710
70.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12049
246.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11485
264.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13745
186.5 images/sec |
|
|
Clang
|
17114
84.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3615
289.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13413
415.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11087
331.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9796
40.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14618
454.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11337
871.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11470
336.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9157
90.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14292
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12177
385.6 Kpixels/sec |