| Upload Date | March 06 2026 11:11 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931U1 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2173
312.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1712
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2637
54.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2489
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2557
34.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3236
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2255
180.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2293
71.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2796
83.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2470
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2251
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2843
218.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2558
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2866
28.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2290
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2569
81.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8718 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5919
850.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9376
56.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8522
174.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8347
192.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9035
122.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15605
76.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2740
219.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11859
367.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8228
246.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8763
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11295
351.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9550
734.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9896
290.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8565
85.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12213
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10298
326.1 Kpixels/sec |