| Upload Date | March 06 2026 10:09 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2417A |
| Model ID | vivo V2417A |
| Motherboard | k6989v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.85 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.96 GB |
| Single-Core Score | 2101 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1743
250.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1722
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2514
51.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2897
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2001
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2602
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2091
167.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2060
63.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2204
66.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1982
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2360
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1597
122.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2162
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2010
19.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1592
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2254
71.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6202 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4201
603.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6603
39.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9078
185.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10195
235.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6705
91.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8487
41.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2333
186.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7992
247.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4552
136.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4946
20.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8106
252.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4762
366.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6612
194.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5175
51.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7327
7.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8396
265.8 Kpixels/sec |