| Upload Date | March 06 2026 10:00 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 13 |
| Model | Xiaomi M2101K7BNY |
| Model ID | Xiaomi M2101K7BNY |
| Motherboard | rosemary |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6785V/CD |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 3 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.05 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.46 GB |
| Single-Core Score | 660 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
630
90.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
668
4.03 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
710
14.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
789
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
713
9.68 images/sec |
|
|
Clang
|
744
3.66 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
606
48.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
750
23.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
557
16.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
586
2.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
809
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
340
26.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
722
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
656
6.51 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
700
677.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
675
21.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1743 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1145
164.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2299
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2064
42.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2751
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2152
29.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2275
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
652
52.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2850
88.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1168
34.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1160
4.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2777
86.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
939
72.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1974
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1431
14.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2705
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1915
60.6 Kpixels/sec |