| Upload Date | March 06 2026 09:02 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X9 Pro |
| Model ID | OPPO CPH2791 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 2868 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1508
216.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2802
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3459
70.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2624
60.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2978
40.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3567
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2715
217.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2880
89.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4527
135.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3412
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3349
104.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2949
226.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3309
97.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1700
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2236
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3300
104.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8738 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7722
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11319
68.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12223
250.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7426
171.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9557
129.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14801
72.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2989
239.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11515
356.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7103
212.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8694
36.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11799
367.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8220
632.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9778
286.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4891
48.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9699
9.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11160
353.4 Kpixels/sec |