| Upload Date | March 06 2026 08:54 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | MicroElectronics G907 |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME X670E-PRO WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5732 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4786 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2878 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2945
422.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2530
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2796
57.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2533
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2886
39.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2864
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2888
231.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2746
85.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2993
89.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3552
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3491
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2990
229.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3053
89.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3085
30.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2505
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2768
87.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18245 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9943
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22910
138.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16489
337.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18579
428.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25408
344.8 images/sec |
|
|
Clang
|
42181
207.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3693
295.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36570
1.11 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11709
350.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16134
66.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22337
695.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21356
1.64 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19908
584.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11679
115.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47712
46.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19837
628.1 Kpixels/sec |