| Upload Date | March 06 2026 07:37 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948N |
| Model ID | samsung SM-S948N |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3640 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2953
424.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2917
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3866
79.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3967
91.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3560
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4329
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3067
245.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3216
99.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5624
168.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3312
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3825
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3734
287.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3987
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4148
41.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3065
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3493
110.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10843 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7029
1009.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11415
68.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12415
254.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12951
298.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13105
177.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16817
82.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3486
279.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13075
405.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11317
338.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9598
39.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14467
450.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11011
846.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11470
336.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10031
99.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14111
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11689
370.1 Kpixels/sec |