| User | gkovacs |
| Upload Date | March 06 2026 06:23 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UX3404VA_UX3404VA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX3404VA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13500H |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.63 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2298 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2207
316.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2045
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2295
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2227
51.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2294
31.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2279
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2347
187.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2317
71.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2356
70.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2987
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2703
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1813
139.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2245
65.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2355
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2243
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2395
75.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10801 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7407
1.04 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11846
71.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13422
274.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14972
345.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13179
178.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16813
82.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2879
230.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16194
501.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6286
188.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11312
46.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13314
414.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10499
807.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10119
296.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10042
99.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18293
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13061
413.6 Kpixels/sec |