| Upload Date | March 06 2026 05:22 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 8 |
| Model ID | Google Pixel 8 |
| Motherboard | shiba |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.70 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.37 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.16 GB |
| Single-Core Score | 1548 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1427
205.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1348
8.12 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1900
38.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1795
41.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1548
21.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1920
9.46 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1431
114.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1569
48.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1583
47.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1345
5.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1851
57.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1285
98.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1418
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1455
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1285
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1602
50.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3727 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2852
409.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4150
25.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6022
123.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5458
125.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4744
64.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4982
24.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1157
92.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4515
139.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3285
98.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3029
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4500
140.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2574
197.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3382
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3416
33.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4307
4.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4738
150.0 Kpixels/sec |