| Upload Date | March 06 2026 05:14 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-S948N |
| Model ID | samsung SM-S948N |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.74 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3632 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2925
420.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2910
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3800
77.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3622
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3609
49.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4370
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3110
249.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3245
100.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5676
169.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3364
13.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3854
119.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3740
287.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4022
118.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4132
41.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3080
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3551
112.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7216
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11443
68.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12322
252.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12497
288.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13492
183.1 images/sec |
|
|
Clang
|
17293
85.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3629
290.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13361
414.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11579
346.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9482
39.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15074
469.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11372
874.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11542
338.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10114
100.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14266
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11815
374.1 Kpixels/sec |