| User | Beewacker |
| Upload Date | March 06 2026 04:41 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 8930 |
| Motherboard | Dell Inc. 0H0P0M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 12 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4985 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1808 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1718
246.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2049
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2053
42.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1957
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1469
19.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1936
9.54 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1817
145.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1956
60.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
799
23.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2398
9.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2497
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1787
137.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1838
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2332
23.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1542
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2098
66.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8151 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3764
540.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11156
67.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8774
179.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12406
286.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8901
120.8 images/sec |
|
|
Clang
|
14618
72.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2230
178.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14670
454.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3258
97.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9065
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11977
372.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9223
709.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9142
268.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6910
68.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14549
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9801
310.3 Kpixels/sec |