| Upload Date | March 06 2026 04:30 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Infinix GT 30 Pro |
| Model ID | INFINIX Infinix X6873 |
| Motherboard | Infinix-X6873 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.22 GB |
| Single-Core Score | 1388 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1278
183.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1311
7.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1840
37.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1619
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1490
20.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1721
8.48 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1419
113.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1512
46.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1369
41.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1095
4.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1615
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
865
66.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1225
36.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1098
10.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1249
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1453
46.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3162
454.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4675
28.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6783
138.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5814
134.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5024
68.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5464
26.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1624
130.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5867
181.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2972
88.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2995
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5852
182.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2839
218.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3878
113.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3934
39.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4759
4.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5023
159.1 Kpixels/sec |