| Upload Date | March 06 2026 04:22 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 1818 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1623
233.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1502
9.05 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2235
45.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1991
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1784
24.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2195
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1793
143.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1778
55.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1953
58.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1742
7.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2038
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1533
117.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1926
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1786
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1406
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1881
59.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4934 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3484
500.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5560
33.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6833
139.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6419
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5638
76.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6489
32.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2109
168.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6408
198.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3959
118.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4072
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6892
214.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3854
296.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5336
156.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4213
41.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5264
5.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5914
187.2 Kpixels/sec |