| Upload Date | March 06 2026 04:11 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 13AM000TGE |
| Motherboard | LENOVO 3384 |
| Power Plan | Maximale Leistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 235 |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2928 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2622
376.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2522
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3083
63.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2801
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2968
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2909
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3314
265.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2882
89.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2878
86.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3378
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3299
102.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2748
211.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3062
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3004
29.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2543
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3224
102.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17029 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9125
1.28 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18766
113.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19017
389.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20380
470.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22603
306.8 images/sec |
|
|
Clang
|
28900
142.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4146
332.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27258
844.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12011
359.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19592
81.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21852
680.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18530
1.42 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16417
481.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14386
142.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30155
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20677
654.7 Kpixels/sec |