| User | DragonFishy |
| Upload Date | March 06 2026 03:45 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.4 (Build 25E5223i) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 18.00 GB |
| Single-Core Score | 2967 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2767
397.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2773
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2974
60.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2922
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2722
36.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3623
17.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2813
225.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2806
86.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2510
75.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2712
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3541
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3208
246.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3627
106.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3632
36.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2560
2.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3061
96.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13442 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9669
1.36 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13376
80.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15331
313.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14766
340.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16619
225.6 images/sec |
|
|
Clang
|
21194
104.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3635
291.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18057
559.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11484
343.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12783
52.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19155
596.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12474
959.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17448
512.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12945
128.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17183
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16175
512.2 Kpixels/sec |